De Glen Golf Club ligt in North Berwick. De links is dan wel niet zo bekend als de West Links maar toch huisvest de baan volgens velen de mooiste hole van héél Schotland en omstreken.
Dat is de dertiende hole (frontfoto), een par 3 van 135 vanaf de back tee naar een lager gelegen green met de Bass Rock als getuige rechts in de Firth of Forth. Mooi en vooral fotogeniek.
The Ancient Links Golf Company, dat reeds eigenaar is van Scotscraig en Forfar, wil Glen Golf Club eveneens kopen. TALGC heeft daar zo’n 9 miljoen pond sterling of 10,5 miljoen euro veil om niet alleen de club te kopen maar ook alles op te waarderen.
Meteen wil men ook de lidmaatschappen herbekijken en duurder maken en het aantal greenfees gevoelig verhogen.
Wat de leden niet zint. Zij hebben een “Save The Glenn” opgezet om genoeg fondsen te vergaren om hun club uit de klauwen van TALGC te houden.