sluiten

The Renaissance is strikt privé

vri 10 juli

Zin om bij het bekijken van de Genesis Scottish Open The Renaissance te gaan spelen?
Jammer, maar dan kan niet.

De golfclub bij North Berwick is strikt privé. Alleen het honderdtal leden en hun gasten kunnen er een rondje lopen.



In 2008 liet de steenrijke Amerikaan Jerry Savardi in het door hem aangekocht terrein de gerenommeerde golfbaanarchitect Tom Doak een baan aanleggen die topwedstrijden zou kunnen ontvangen.
Zo werd de Scottish Open reeds twaalfmaal op The Renaissance betwist.

Dit jaar wellicht voor de laatste maal, want het contract met de DP World Tour en de US PGA Tour loopt af.
Ondertussen heeft de buur van Muirfield, Gullane, Archerfield en North Berwick reeds de nodige faam gekregen. Tot meerdere eer en glorie van Savardi.



Vroeger was greenfeeën mogelijk op de baan die je wel niet als een pure links course kon omschrijven.
De soms hoger opgebouwde greens zijn daar tekenend voor.
Je kon toen in ruil voor 300 pond sterling de baan lopen. De leden, die goudgeld betalen, hielden dat uiteindelijk tegen.










Terug naar boven