Golf.be-redacteur Xavier Champagne bekijkt, naast zijn dagdagelijkse bijdragen op deze site, het golfgebeuren van op zekere afstand.
Zijn Belgische greenfee’s te duur?
De vraag werd mij herhaaldelijk gesteld “Zijn Belgische greenfee’s niet te duur?”
In augustus vroeg Royal Zoute 200 euro voor een rondje op de Championship Course waar in andere maanden het tarief 125 in de week en 150 in het weekend bedroeg.
Op Royal Antwerp is de greenfee prijs van maart tot eind deze maand 185 euro. Ravenstein is wat goedkoper, want 150 euro. Een rondje op La Marache en Le Lion van Royal Waterloo kost je 165 euro.
Bedragen waar velen bij slikken wetende dat de gemiddelde greenfee in België pakweg 75 euro kost.
“Kwaliteit betaal je nu eenmaal…”, hoor je dan als repliek. Een stelling waar we begrip voor hebben… als die kwaliteit er is. Wat meestal het geval is. Tenminste op de meeste golfclubs.
Vergelijken we de greenfee’s van Belgische topclubs met deze uit het buitenland dan moeten we wellicht niet jammeren.
Neem bijvoorbeeld de Koninklijke Haagsche Golf & Country Club (foto) bij het Nederlandse Wassenaar. Daar vraagt men een buitenlandse bezoeker 250 euro. Een Nederlandse NGF-golfer 155 euro. Als je er tenminste mag gaan greenfeeën. Op The Dutch en The International kan je alleen maar gaan spelen op invitatie van een lid. Op Bernardus Golf, waar onlangs de Solheim Cup gespeeld werd, bedraagt de dag greenfee 240 euro. De Noordwijkse zit daar met 205 euro net onder. In het totaal vragen meer dan tien Nederlandse golfbanen meer dan 150 euro.
In Duitsland is dat niet anders. Neem bijvoorbeeld Golf Club Gut Lärchenhof (foto) bij Keulen. 140 in de week en 190 euro in het weekend. In Frankrijk is het, wanneer we alles in beschouwing nemen, relatief goedkoop greenfeeën. La Mer, de prachtbaan van Le Touquet, erg populair bij Belgische golfers, vraagt naar seizoen tussen 84 en 155 euro. Ook de prijssetting van Les Pins van Golf d’Hardelot. De links van Wimereux kost je minder dan 100 euro.
Over de Channel in Kent is het stukken duurder. Royal St. George’s (foto) gaat volgend jaar forse 430 pond vragen. Men heeft reeds de prijs voor 2028 naar voor geschoven. 485 pond… Buur Royal Cinque Ports is goedkoper, maar wel 295 pond.Het populaire Prince’s surft mee op die pondengolf want ook daar bedraagt de greenfee 215 pond.
In feite maar een schijntje als je dat vergelijkt met de Schotse banen van Trump. Trump Aberdeen vraagt voor elk van beide banen 435 pond.
Trump Turnberry (foto) overklast alles met massieve 1000 pond of 1185 euro voor een rondje op de Ailsa Course.