sluiten

Bruto, netto, AGS, ANS…

don 6 augustus

Bruto, netto, AGS, ANS…

What the f…k! is me dat allemaal?



Er werden in het begin van het jaar weer wat vernieuwingen in de wedstrijdformules toegevoegd. Alsof het allemaal niet allemaal te moeilijk was.

Bruto en netto kenden we al.
Bruto was het totaal aantal slagen dat je nog had om de baan te spelen.
Bij netto werden daar je strokes, die je dankzij je handicap kreeg, van afgetrokken.
Uiteraard rekening houdend met het aantal dat je kreeg dankzij de Course en Slope Rating van de baan zelf.

Waar je als bijvoorbeeld handicap 14-speler 14 strokes kreeg, werd dat door die Course en Slope Rating aangepast. Je kreeg er meer… of minder.



Nu duiken er op je scorekaart de afkortingen AGS en ANS op.
Bij Adjusted Score geldt per hole een maximum aantal slagen afhankelijk van je course handicap. Zodra je die score niet meer kan verbeteren, neem je je bal op en wordt de maximumscore voor die hole genoteerd. Het resultaat van de ronde wordt uitgedrukt in slagen en niet in punten.

AGS staat voor Adjusted Gross Score en geeft het aantal slagen dat je in de ronde hebt gedaan.
ANS staat voor Adjusted Net Score en geeft het aantal slagen dat je hebt gedaan minus de course handicap, dus de strokes die je krijgt.

Dit jaar wordt een overgangsjaar waar sommige wedstrijden nog in stableford worden gegeven en andere in Adjusted Score.
Of hoe alles voor sommigen weer wat complexer wordt…

Terug naar boven